nasgrafik.com "Nas Grup" Şirketler Grubu'na Aittir.
0216 419 00 10 ● nasgrafik@gmail.com

Google Analytics Hizmetleri

 

Yeni ekonomik modelde giderek firmaların internete işlerini taşımaya başlamaları, ortaya bazı problemlerin çıkmasına da sebep oluyor. Fiziksel mağazaları düşündüğünüz zaman, müşterilerin davranışlarını ölçmek ve beklentilerini öğrenebilmek adına yüz yüze iletişim ve takip etmek mümkün oluyordu. Ama internete taşınılan işte, müşterileri takip edebilmek ve memnuniyetleri için yenilikler ortaya koymak yüz yüze iletişim ve takiple mümkün olmaz. Bu soruna çözüm olarak doğan GA (Google Analytics), internet sitenize giren binlerce kişinin davranışlarını rapor ederek, sizin ne gibi değişikliklerde ve yeniliklerde bulunabileceğinize yol gösterici analizler yapıyor.

 

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google tarafından ücretsiz sunulan hizmete, her site sahibi kayıt olabilir. Bunun için Google hesabınızın olması yeterli. Google Analytics resmi sitesindeki kaydol butonuyla sitenizin kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz. Sitenizin size ait olup, olmadığının anlaşılması için verilen html dokümanının FTP yardımıyla sitenizin kök dizinine atmanız ve sonrasında doğrulamanız gerekiyor. Daha sonra GA tarafından sitenizi izlemek üzere verilen kodu, sitenizin son html bloğuna yani kapanış tagından öncesine yapıştırmanız yeterli. Ya da temanızın yönetim panelinde –varsa- yer alan Google Analytics kısmına kodu yapıştırmanız ve kayıt etmeniz yeterli.

 

Google Analytics avantajları nelerdir?

 

Sitenize kim gelmiş, nereden gelmiş ve nereye gitmiş sorularına cevap bulabileceğiniz ayrıntıları sizlere sunar. Ziyaretçilerin siteniz üzerinde göstermiş olduğu davranışları görmeniz mümkün. Hangi sayfadan hangi sayfaya gitmişler ve hangi sayfada siteyi ziyaret etmişler görmeniz mümkün. Sitenizden ayrılma oranlarının hangi sayfada daha fazla olduğunu tespit etmeniz, o sayfada ne gibi hatalar olduğunu anlamanıza yardımcı oluyor. Dolayısıyla, en çok sitenin terk edildiği sayfaları yeniden optimize ederek, sitenizin daha kaliteli ve ziyaretçi dostu olmasını sağlıyor.

 

Yayınladığınız içeriklerin kaliteli ve kullanıcılar tarafından beğenilip, beğenilmediğini tespit edebiliyorsunuz. Bir e-ticaret sitesi yönetiyorsanız, neden satış yapamadığınızı ve müşterilerinizin neden sizi tercih etmediklerini raporları inceleyerek analiz edebilirsiniz. Mesela sepeti son anda terk eden müşterilerin neden bu davranışı gösterdiklerini, onu bizzat takip ederek yapabilirsiniz.

  • Anahtar kelimelerinizin, banner reklamlarınızın, e-mail pazarlama stratejinizin, SEO çalışmalarınızın işe yarayıp, yaramadığını öğrenebilirsiniz.
  • Ciro, sipariş miktarları, ziyaretçilerin müşteriye dönüşüm oranlarını tespit edebilir, bunlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sitenizi geliştirme noktasında mükemmel raporlama özelliklerine sahip olan Google Analytics uygulamasını mutlaka kullanın!

 

Etiketler:google, google analytics, google üst sıralar, seo, web tasarım, web tasarım fiyatları, web tasarım sultanbeyli

Nas Grafik Hızlı Talep Formu !

Web Site Tasarımı, SEO Hizmeti, Kurumsal Kimlik ve tüm hizmetlerimiz için Hemen Hızlı Talep Formumuzu Doldurun. Aynı Gün İçinde referans web sitelerimiz ile fiyat teklifinizi hazırlayalım.